Вівторок, 20.11.2018, 13:15

Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Файли » Мои файлы

Позовна заява про визнання права власності на спадкове майно
[ Викачати з сервера (35.0 Kb) ] 14.12.2009, 10:41
                                                           Луцькому міськрайонному суду
                                           Позивач:    П.І.Б
                                                           с. __________, вул. __________
                                           Відповідач: _____________ сільська рада
                                                           с. ________, вул. __________.
 
                                                            Ціна позову: 10 000 гривень.
 
Позовна заява про визнання права власності на спадкове майно.
 
     Ми, з моїм чоловіком П.І.Б, з яким одружилися 1950 року під час перебування у шлюбі побудували будинок в с. _________, Луцького району, по вул. ________, ___, в якому проживали разом як чоловік і дружина, та вели спільне господарство, що підтверджується довідкою виданою ____________ сільською радою. Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу України майно набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині і чоловікові на праві спільної сумісної власності. Відповідно до ст. 70 Сімейного кодексу України у разі поділу майна що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна, дружини і чоловіка є рівними. Отже половина будинку за діючим законодавством повинна належати мені.
 
     16.10.2006 року мій чоловік П.І.Б. помер, про що видано свідоцтво про смерть. Після смерті чоловіка я прийняла спадщину шляхом постійного проживання з спадкодавцем. Крім мене з чоловіком у даному будинку більше ніхто не проживав. Інші спадкоємці за законом, які б могли претендувати на частку чоловіка після його смерті (наші діти) в період відведений для прийняття спадщини не виявили наміру її прийняти, заяв до нотаріуса про прийняття спадщини не пред’явили. Всі вони жили і живуть окремо від батьків і мають своє житло.
 
     У зв’язку з тим, що будинок не зареєстрований у органах БТІ, документів на будинковолодіння не збереглося, тому я в даний час не можу оформити на себе право власності на нього через нотаріуса. Належність даного будинку моєму чоловікові підтверджується Витягом з по господарської книги №20 за 2008 рік згідно особового рахунку № 1495 будинок з надвірними будівлями і спорудами належить П.І.Б (чоловіку) і знаходиться в с. ____________, по вулиці __________.
    
     Враховуючи ч.3. ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину. Про відмову від спадщини я не заявляла. Відповідно до ст. 1261 я є спадкоємцем першої черги, інші спадкоємці даної черги, наші діти не виявили наміру прийняти спадщину під час строку відведеного законом.
 
     Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 1223, 1261, 1268 Цивільного кодексу України, ст.60, 70 Сімейного кодексу України, 3,15,118 і 119 Цивільного процесуального кодексу України,-
 
ПРОШУ:
 
1. Визнати за мною, П.І.Б (позивачем) право власності на ½ будинку в с. _________ по вул. __________, як мою частку в спільній сумісній власності подружжя.
 
2. Визнати за мною, П.І.Б. (позивачем) право власності на спадкове майно після смерті чоловіка в с. __________ по вул. ________ в розмірі ½ будинку.
 
ДОДАТКИ:
1. Копія позовної заяви на 2-х аркушах.
2. Квитанція про сплату державного мита і витрат на ІТЗ.
3. Копія Свідоцтва про одруження в 2-х екземплярах.
4. Копія Свідоцтво про смерть в 2-х екземплярах.
5. Копія довідки з БТІ в 2-х екземплярах.
6. Копія довідки ____________ сільської ради від 23.05.2008 в 2-х екземплярах.
7. Копія Витягу з по господарської книги ___________ сільської ради в 2-х екземплярах.
8. Копія довідки з Волинського агентства нерухомості про вартість будинку і споруд в 2-х екземплярах.
 
     П.І.Б _________
 
     02.07.2008 р.
Категорія: Мои файлы | Додав: savchuk | Теги: Зразок позовної заяви про визнання , Позов про визнання права власності
Переглядів: 25289 | Завантажень: 1042 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: